Historie šachu UNIVERZITA BRNO
1987 - 1988

    Obsahuje kroniku z let 1987 - 1988. Dobýváme po stříbrných medailích v Celostátní lize v roce 1988 zlatou medaili a budeme reprezentovat ČSSR v PMEZ. UNI Brno byla v této době na vrcholu. Získali jsme i řadu přebornických titulů, reprezentovali jsme ČSSR v mnoha soutěžích, vyhráli významné turnaje, nejcennější Blatný - přebornický titul v mužích. Ve zlatém období UNI byl náš oddíl nejlepším v republice!

Rok Obsah linka uloženo aktualizováno aktualizováno
1987 - 1988

1987
   - UNI A opět stříbrná (Blatný, Hába, Jurka, Daněk, Ramík, Fiala, Ševčík, Mališ). Na ME a MS juniorů bojuje Blatný a hraje úspěšně na mnoha zahraničních turnajích, v přeboru republiky dělí 2 místo. Fiala vyhrává KP mužů. Mnoho našich hráčů vyhrává silné národní a i mezinárodní turnaje. Pořádáme další 2 turnaje počítačů, Langův memoriál byl v tomto roce posledním. Původní korespondence ke kontumaci utkání UNI - Zbrojovka (tzv. causa Hafrovičův teploměr).
zde 15. 3. 2012
1988
    - UNI A získává díky vítězství v posledním kole v Olomouci MISTROVSKÝ TITUL. Sestava Blatný, Hába, Jurka, Daněk, Ševčík, Kiša, Ramík, Bělík (z náhradníků ještě do boje zasáhli Popela a Špiřík). Historický úspěch UNI! Přiloženy jsou gratulační dopisy oddílů a jednotlivců. Další družstva si udržela svoje pozice ve všech soutěžích. Hráči UNI vítězí v mnoha soutěžích, Kišová a Polák jsou krajskými přeborníky. Nejaktivnější Hába a Blatný hrají s úspěchem na mnoha mezinárodních turnajích. UNI hraje i na Univeziádě v Moskvě! Blatný je přeborníkem ČSSR mužů! Máme double - UNI vítězí i ve finále poháru ČSSR! Kiša je přeborníkem Brna. Blatný a Hába reprezentují ČSSR na Olympiádě v Soluni.
zde
15. 3. 2012
Doplňující materiály: 
3 turnaje počítačů 1986 a 1987
- 3 články ze Zpravodaje UNI s velkou fotopřílohou! Turnaj počítačů - většinou speciálů (osobní počítače tehdy ještě nebyly běžně dostupné) - s partiovými ukázkami se hrály 2x v pasáži Jalta a jednou na VUT Brno. Turnaj byl se zájmem sledován denním tiskem a byl v té době velkou raritou.
zde
15. 3. 2012