Historie šachu UNIVERZITA BRNO
1985 - 1986

    Obsahuje kroniku z let 1985 - 1986. Začíná jedno z nejslavnějších období UNI. Vynikající místnost ve centru Brna, úspěchy v soutěžích vyak jednotlivců, tak i družstev. Spousta výborných hráčů, kteří později dorostli do velmistrovského titulu a do reprezentace. Vydávání úspěšného Zpravodaje UNI (150 výtisků měsíčně, 8 ročníků!) jehož každé číslo bylo rychle rozebráno. Ve výboru oddílu pracovali velmi schopní lidé, podpora z TJ byla dobrá. Získáváme několik medailí ze soutěží o mistrovství republiky a i z mistrovství světa juniorů (Pavel Blatný).

Rok Obsah linka uloženo aktualizováno aktualizováno
1985 - 1987

1985
    - UNI staví do sezóny 1984 - 85 celkem 5 družstev, A družstvo vítězí v Národní lize a postupuje opět do kvalifikace o CL, když ztratilo jen bod remízou s B družstvem v prvním kole. Kvalifikaci suveréně vyhrává a postupujeme! Dominujeme v bleskových soutěžích, Blatný vyhrává turnaj v Chorzowě. Poláková má titul přebornice ČSSR dorostenek i žen, Langův memoriál se hraje ve 4 skupinách. Blatný vyhrál přebornictví dorostenců. Na Mistrovství světa juniorů do 20. let je stříbrný. Hába je mistrem ČSR mužů, Vlašín přeborníkem Brna a Závodná přebornicí ČSR žen. Poláková a Blatný ještě reprezentují ČSSR na ME juniorů. Naši hráči vítězí v mnoha individuálních turnajích.
zde 15. 2. 2012
1986
    - UNI A získává stříbrnou medaili (Daněk, Blatný, Hába, Jurka, Ramík, Ševčík, Mališ, Fiala) v CL!  Pavel Blatný je 10. nejlepším sportovcem Brna! Akademickým mistrem ČSR je Špiřík. Naší hráči reprezentují svou vlast na mnoha soutěžích a účastní se finále přeborů ČSSR (Blatný, Hába - muži, Poláková - ženy). Jurka vyhrává akademický přebor Polska a přebor Bělík ČSSR dorostenců, Poláková opět dorostenky. Koncem roku pořádáme v té době unikátní turnaj počítačů!
zde
15. 2. 2012
Doplňující materiály: